Informacje o autorach strony
Ustaw jako stronę startową Napisz do nas Dodaj stronę do ulubionych
 

 

Kiedy miejski zgiełk zacznie Cię męczyć i poczujesz nieodpartą chęć obcowania choćby przez chwilę z naturą, możesz spędzić mile czas w licznych łódzkich parkach, bądź udać się na dłuższą przejażdźkę rowerową po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich- gorąco polecam.

Obok tych możliwości miasto oferuje również bardziej zorganizowane formy rozrywki. W Łodzi funkcjonują przynajmniej trzy duże ogrody, które warto odwiedzić. Mam to na myśli Łódzki Ogród Zoologiczny, oraz Ogród Botaniczny i Palmiarnię.

 

 

Łódzkie ZOO:

Znajduje się ono przy ul. Konstantynowskiej 8/10. Dojazd tramwajem linii: 9, 43. Obecny ogród założony został w Łodzi w 1938r. na terenie przetrzebionej na początku XX w. Puszczy Łódzkiej. Szczęśliwie nie został on zniszczony w czasie wojny, a wręcz przeciwnie zwierzostan znacznie się powiększył. W ciągu przeszło 60- letniej tradycji ogród może poszczycić się wieloma cennymi przychówkami, wśród których do najbardziej orginalnych należy na pewno niedźwiedzie krzyżówki brunatnego z białym. Dzisiejszy obiekt jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi jest jednym z jedenastu istniejacych w Polsce. Chociaż pod względem powierzchni (16,4 ha) zajmuje 8 miejsce to pod względem zróżnicowania swego zwierzostanu jest na 5 pozycji.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Miejskiego Ogrodu Zoologiczneg ow Łodzi:
http://www.zoo.lodz.pl

Łódzki Ogród Botaniczny:

Kolejną atrakcją, jaką oferuje dzisiejsza Łódź, jest niewątpliwie Ogród botaniczny zlokalizowany przy ul. Krzemienieckiej 36/38. Dojazd tramwajem linii: 9, 43; lub autobusem linii: 6, 76, 80, 99. Podzielony jest on na 9 działów tematycznych: systematyka roślin zielonych, alpinarium, rośliny ozdobne, rośliny lecznicze i przemysłowe, flora polska, biologia roślin, arboretum, ogród japoński i dział zieleni parkowej, które pomimo odrębnego charakteru tworzą jedną, harmonijnie ze sobą powiązaną całość. Teren urozmaicają zbiorniki i cieki wodne a konfigurację terenu wzbogacają ponadto sztuczne wypiętrzenia.


Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Ogrodu Botanicznego w Łodzi:
http://www.ogr-botaniczny.strefa.pl

Palmiarnia w Łodzi :

Miłośników egzotycznych roślin Łódź zaprasza do miejskiej palmiarni. Znajduje się ona przy ul. Piłsudskiego 61, w Parku Źródliska I. Dojazd tramwajem linii: 8, 10, 14.
Palmiarnia zajmująca około 1100 m2 powierzchni i składa się z trzech odrębnych pawilonów przeznaczonych dla roślin o odmiennych wymaganiach klimatycznych. Kolekcja roślin w Palmiarni liczy około 4500 okazów, należących do ponad 1100 taksonów z 65 rodzin botanicznych.Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Ogrodu Botanicznego w Łodzi:
http://www.ogr-botaniczny.strefa.pl


Zdjęcia Zoo i Ogrodu botanicznego zaczerpnięte ze stron niniejszych placówek.
Copyright © by Łukasz Krawczyk 2000-2007. Wszelkie prawa zastrzezone.